Tanečníci v rozštepe

Tanečníci dokážu s telom neuveriteľné veci. Tieto polohy by ste doma nemali skúšať.

Tanečníci – ľudia, či mimozemšťania?

Tanečnícka klasika – pozerali ste už niekedy televíziu v rozštepe?

Pre tanečníkov je to najbežnejšia poloha.  Flexibilita, mäkkosť a veľký pohybový rozsah neodmysliteľne patria do ich života.  Niektorí sú gumení od prírody, iní si to musia vydrieť. Je však pravda, že len tanečníkov nájdete sedieť v tých najšialenejších polohách a to nielen za počítačom, ale aj pri sledovaní TV, či učení sa.

Medzi obľúbené polohy patria aj „špagáty“. Klasické nestačia a tak si na pomoc berú čokoľvek od stoličky, cez žinenky, až po stôl. Zväčšovanie pohybového rozsahu je nevyhnutnosť, ale aj úchylka. Vy by ste neboli zvedaví, kam až si dokážete „vytrepať“ nohu?

Pri pohľadoch na fotografie sa zrejme nejeden človek zamyslí, či dotyčným osobám nechýbajú rebrá, alebo chrbtica. Ako v prípade tejto malej slečny. Keby sa do takejto polohy poskladal bežný človek, tak sa z nej už nepozbiera.

View this post on Instagram

Monday Mood!!?? #stretching #monday #october1st

A post shared by Quinn Starner? (@quinn_starner) on

Originálny spôsob ako sa naobedovať

User friendly nie je ani táto poloha. Aj medzi tanečníkmi sa nájdu extrémy, ktoré tanec neustále posúvajú ďalej. Fyzickú anomáliu by ste našli takmer na každom tanečníkovi, ktorý ovplyvnil vývoj baletu. Rovnako dôležité je uvedomiť si, že balet nie je „len“ šport ani cirkus. V prvom rade sa jedná o estetické umenie. Ale povedzme si na rovinu…. Nechceli by ste si takto zjesť cheeseburger?

A čo na to muži?

Veľa ľudí si myslí, že ženy sú od prírody mäkšie a je pre nich jednouchšie robiť so svojimi telami zázraky. Za tento omyl zrejme môže fakt, že balet a gymnastika sú stále vnímané ako primárne ženské aktivity – nie je to pravda! Zahanbiť sa nedajú ani páni a stane sa, že to svojím kolegyniam poriadne „natrú“. Veľký rozsah pohybu sa vyžaduje aj od nich a stáva sa nevyhnutnou výbavou. Aj oni sa dokážu poskladať  „do kocky“.

Ak sa flexibilita spojí s fyzickou silou, tak vám tanečníci predvedú parádne skoky.

Tipy a triky

Aj vy by ste sa radi zlepšili? Tu je malý návod

O autorovi
Autorka je tanečná recenzentka, publicistka a copywriterka