Bratislava podľa Viacheslava Kruta a Viktorie Zinovievy

Títo dvaja tanečníci prišli do Bratislavy pred  dvoma rokmi. Viktoria pochádza z Moskvy a Viacheslav z ukrajinského mesta Doneck. V januári tohto roku sa zobrali – tu v Bratislave. Aké je podľa nich naše hlavné mesto a čo si u nás najviac obľúbili? 

Pôvodným plánom bolo fotiť pár  na všetkých ich obľúbených  miestach, ale človek mieni a počasie mení. Nakoľko bolo takmer 40°C zdržiavali sme sa najmä v prítmí Primaciálneho paláca. Aj v horúčave sa ukázali ako milí, ochotní ľudia a veľkí profesionáli.

Začali na Dunajskej

Ich prvý byt bol prenajatý a nachádzal sa v centre mesta na Dunajskej  ulici. Výhodou bolo, že do oboch divadelných budov sa vedeli dostať pešo a trvalo im to maximálne 10 minút.  Vadilo im, že sa byt nachádzal na druhom poschodí a všetky okná boli do ulice.

Viacheslav Krut/Viktoria Zinovieva foto Natália Jabůrková

Nový domov Dúbravka

Dvojica sa presťahovala do nového bytu v bratislavskej Dúbravke. Bratislavské teploty ich nepríjemne prekvapili hneď po návrate z Moskvy, kde boli navštíviť rodiny. V Dúbravke sa cítia lepšie, než v centre mesta:  „Dúbravka nám vyhovuje viac, než centrum mesta. Je tu lepší vzduch, viac zelene a môžeme chodiť aj na prechádzky do lesa. Obaja sme skôr domáce typy a na párty, či do klubov veľmi nechodíme.“  Usmial sa mladý tanečník.

Viacheslav Krut/ foto Natália Jabůrková

Na Bratislavu nedajú dopustiť 

Bratislavu si obaja veľmi obľúbili a zaujal ich najmä jej pokoj. „S Moskvou, či Odessou sa to nedá porovnať. Tu je veľmi  pokojná atmosféra.  V takom malom a útulnom meste nie je miesto pre stres a hektiku. Podobne je to aj v divadle a nám to tak vyhovuje. Máme radi tunajších milých ľudí, atmosféru.“ Viktoria svojho manžela doplnila: „Sme tu určite spokojnejší.“ V SND sa im obom páči a divadlo považujú za veľmi kvalitné. „Veľmi nám vyhovuje repertoár. Páči sa nám rovnováha medzi klasickými a modernými titulmi.“ Zhodli sa obaja. Za dva roky mali možnosť zatancovať si v klasických tituloch, ale aj v tých moderných, ktoré sú pre nich rovnako dôležité. V minulosti sa výraznejšie venovali klasickému repertoáru a tak je pre nich ten moderný zaujímavým spestrením.

Viktoria Zinovieva/ foto Natália Jabůrková

Čo robia keď netancujú?

Obaja majú radi dobré jedlo a doprajú si ho najmä počas sezóny, keď majú vďaka tancu dostatočný výdaj. Cez leto sú s jedlom o niečo opatrnejší. Ak sa cez leto nehýbem, tak si musím dávať pozor. Vysvetlil Viacheslav a vzápätí dodal, že jeho manželka je opačný prípad: „Môže jesť stále a nič na nej nevidno.“ Obaja milujú prechádzky a radi cestujú. Vždy keď je čas, zájdu si do okolitých krajín, ako napríklad do susedného Rakúska, či Maďarska. Cestovanie nás obohacuje, rozširuje nám obzory a je to vášeň, ktorú máme spoločnú. Myslíme si, že človek vždy hľadá a túži spoznať niečo nové. Tak je to aj s nami – milujeme spoznávať nové miesta, krajiny a najmä iné kultúry.“ Zhodli sa manželia.

Viacheslav Krut/Viktoria Zinovieva foto Natália Jabůrková

 TOP päťka podľa mladého páru

Miest kde môžete stretnúť túto milú dvojicu je hneď niekoľko. Okrem divadla sa vám to môže podariť aj na menej umeleckých miestach. Tu je prehľad tých obľúbených.

1. Devín

#Slovakia#devin #mountains#??⛰?❤️

A post shared by ᴠɪᴀᴄʜᴇsʟᴀᴠ – ᴠɪᴄᴛᴏʀɪᴀ? (@slavika__) on

2. Botanická záhrada

3. Zoo

4. Mačkafé

5. Kúpalisko Rosnička

 

 

 

 

 

 

O autorovi
Autorka je tanečná recenzentka, publicistka a copywriterka